Opinie o Nas

Program hotelowy Chart Hotel

dla gastronomii i hoteli
2447.7
PLN
Program hotelowy Chart Hotel
Program hotelowy Chart Hotel
in_stock
Dostępność
dostępny
Wysyłka w
ok. 1 dzień roboczy
Cena brutto: 2 447,70 zł
Cena netto: 1 990,00 zł
szt.
Ocena średnia:
(Ilość ocen: 17)
Producent:
SOFTECH
 • Opis produktu
 • Dane techniczne
 • Akcesoria dodatkowe
 • Opinie o produkcie (0)
Największe zalety:
 • Graficzna prezentacja obłożenia hotelu z podziałem pokoi na standardy na 1 osobowy, apartament, itp.
 • Możliwość rozliczania pobytu za pomocą paragonu fiskalnego, faktury VAT lub rachunku niefiskalnego
 • Kontrola dostępu każdego pracownika wraz z podziałem uprawnień
 • Współpraca z modułem rozliczania stanów magazynowych Gastro SZEF, oraz modułem sprzedaży np. w restauracji Gastro POS
Typowe zastosowanie:
 • małe, średnie i duże hotele, pensjonaty, zajazdy, motele
 • obiekty wynajmujące np. pokoje lub domki letniskowe
 • domy wczasowe, sanatoria

Zobacz również

 • Zobacz schematy zastosowań
 • Usługi, wdrożenia, szkolenia
 • Pobierz wersję DEMO

 

Oprogramowanie hotelowe CHART Hotel dzięki swojej niezawodności, uniwersalności i modułowej budowie znajduje szerokie zastosowanie w hotelach miejskich, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, sanatoryjnych i wczasowych.
System z powodzeniem może być stosowany zarówno w małych, jak i dużych obiektach.

Pomimo że program zawiera bogaty pakiet funkcji charakteryzuje się łatwością obsługi. Nie sprawia żadnych problemów osobie zaznajomionej z podstawowymi zasadami pracy w środowisku Microsoft Windows. Współpraca pomiędzy użytkownikiem i programem realizowana jest za pośrednictwem kolorowych ikon, czytelnych przycisków oraz logicznie powiązanych okien. Liczne grono użytkowników Systemu CHART przekonało się, że jest to najbardziej przyjazne oprogramowanie hotelowe na rynku.

System może pracować w lokalnej sieci komputerowej i być użytkowany jednocześnie przez wielu operatorów: recepcjonistów, kadrę  managerską, księgowość, dział marketingu. Przyjęta zasada licencjonowania pozwala na dołączanie dowolnej liczby stanowisk. Niewielkie wymagania sprzętowe pozwalają na uruchomienie systemu na większości obecnie dostępnych komputerów.

Ceny licencji i modułów - przy zakupie przez stronę www, otrzymasz 10% rabatu

    Ceny katalogowe
Rodzaj licencji Wersja / moduł Cena netto Cena brutto
Program Chart Hotel wersja do 30 pokoi (do 3 stanowisk) 1 990 zł 2 447,70 zł
wersja do 75 pokoi (do 3 stanowisk) 3 990 zł 4 907,70 zł
wersja powyżej 75 pokoi (do 3 stanowisk) 5 490 zł 6 752,70 zł
Powyższe ceny stanowią opłatę jednorazową za program Chart Hotel. Program nabywany jest na okres bezterminowy, Kupując licencje należy wybrać ilość pokoi jaką chcemy założyć w programie
       
Interfejs do programu moduł obsługi zamków hotelowych 990 zł 1 217,70 zł
moduł rezerwacji zasobów i obsługa SPA
sprzedaż towarów i usług w rozliczeniu na godziny np. sale konferencyjne, korty tenisowe, pola golfowe, basen, itp.
990 zł 1 217,70 zł
współpraca z programem finansowo-księgowym
eksport danych do programu księgowego
1 490 zł 1 832,70 zł
       

Moduł rezerwacji on-line do CHART
W pełni zintegrowany z programem

wersja do 30 pokoi tel. tel.
wersja do 75 pokoi tel. tel.
wersja powyżej 75 pokoi tel. tel.
       
Aktualizacje programu wykupione do 13 m-cy od daty zakupu 15% wartości programu
wykupione po 13 m-cach od daty zakupu 25% wartości programu
Przez 1 rok od zakupu program można aktualizować bezpłatnie, po roku program będzie działał dalej ale bez możliwości aktualizacji, chyba że wykupimy abonament


Program hotelowy CHART Hotel
współpracuje z szeroką gamą urządzeń i systemów informatycznych i telekomunikacyjnych, automatyzując i upraszczając codziennie wykonywane zadania. Komunikacja obejmuje między innymi centrale telefoniczne oraz systemy taryfikacyjne, drukarki fiskalne, systemy zamków hotelowych, systemy księgowe i płatnicze. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów przygotowany został moduł rezerwacji internetowych, a dla klientów zainteresowanych współpracą na platformie B2B - system Chartnet.

System jest na bieżąco rozbudowywany i uaktualniany, zgodnie z oczekiwaniami i życzeniami Klientów oraz ze zmieniającymi się przepisami.

Program hotelowy Chart Hotel - grafik hotelu System CHART Hotel to jeden z najczęściej użytkowanych programów hotelowym w Polsce. Baza klientów przekracza 500 obiektów turystycznych w całym kraju.
Moduł RECEPCJA przeznaczony jest do wspomagania pracy personelu
recepcyjnego, działu marketingu oraz kadry zarządzającej hotelu. Z tego miejsca dostępne są wszystkie kluczowe informacje, niezbędne dla poprawnego działania hotelu: bieżący podgląd pokoi, lista meldunków, księga rezerwacji. Kolorowy diagram hotelu umożliwia między innymi podejrzenie bieżącego i planowanego obłożenia, wyszukiwanie rezerwacji wymagających wpłaty zaliczki, dodawanie i przenoszenie rezerwacji oraz meldunków.

Logicznie powiązane okna umożliwiają płynne przechodzenie od jednej funkcji do drugiej, a rozbudowany system uprawnień pozwala konfigurować dostęp dla każdego z użytkowników z osobna.

Podstawowe czynności recepcyjne realizowane są za pośrednictwem ksiąg, których nazewnictwo jednoznacznie skojarzone jest z zakresem oferowanych funkcji. Funkcje dotyczące procesu rezerwacji gromadzone są w Księdze Rezerwacji, meldowanie i wymeldowanie odbywa się w Księdze Meldunkowej, itp.

Diagram rezerwacji i meldunków oferuje pakiet funkcji obejmujący obsługę procesu rezerwacji i meldowania. W czytelny sposób, w formie kolorowych pasków, pokazuje obłożenie i dostępne pokoje w wybranym okresie. Wygląd diagramu może się zmieniać w zależności od informacji, których potrzebujemy w danej chwili. Standardowo paski rezerwacji i meldunków zależą od potwierdzenia rezerwacji, typu rezerwacji i meldunku (indywidualne i grupowe) oraz stanu rozliczenia gościa. Po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku, na paskach widoczne są nazwiska gości oraz nazwy firm. Istnieje możliwość przydziału indywidualnego koloru dla rezerwacji lub meldunku z wybranej firmy.

Nazewnictwo pokoi oraz ich kolorystyka jest dowolna. Odmiennym, alarmowym kolorem zaznaczone są te pokoje, z których w dzisiejszym dniu wyjeżdżają goście.

Zarówno z grafika hotelowego, jak i z menu programu, dostępne są dwie podstawowe księgi systemu: Rezerwacji i Meldunków. Pierwsza zawiera informacje o planowanych pobytach gości, druga - o bieżących. Wprowadzanie i edycja danych możliwa jest z poziomu grafika i - rzecz jasna - z samej księgi.

Księga Rezerwacji pozwala na wprowadzanie szeregu informacji, poczynając od najbardziej podstawowych - terminu pobytu i standardu przydzielonych pokoi, poprzez szczegółowe rozplanowanie pobytu, status rezerwacji (potwierdzona, niepotwierdzona, oczekiwana zaliczka) aż do wprowadzania nowych dokumentów zapłaty. Dla rezerwacji grupowych możliwe jest wprowadzanie komentarzy do wszystkich rezerwacji. Z poziomu Księgi możliwy jest dostęp do danych archiwalnych, co przydatne jest w przypadku obsługi stałych gości. Na etapie planowania pobytu przypisać można rabat. Dla hoteli prowadzących sprzedaż poprzez biura podróży przygotowana została możliwość wprowadzania informacji o pośrednikach.

Księga Meldunkowa pozwala na wprowadzanie informacji o gościach aktualnie przebywających w hotelu. Możliwe jest zarówno zrealizowanie wcześniejszej rezerwacji, jak i szybkie zameldowanie nowego gościa. W powiązaniu z Księgą Obciążeń system umożliwia bieżące prowadzenie rachunku gościa, z uwzględnieniem rabatowania dowolnych usług, przenoszenie obciążeń na konto firmy w przypadku klientów biznesowych czy rozliczanie zaliczek. Z poziomu księgi Meldunkowej możliwe jest również drukowanie kart pobytu, programowanie systemu zamków czy tworzenie kart rabatowych w systemie Gastro Szef. W przypadku obiektów sanatoryjnych możliwe
jest również wprowadzanie podstawowych informacji na temat skierowania gościa na pobyt kuracyjny. Dla klientów prowadzących szczegółową dokumentację pobytu przygotowany został moduł Rehabilitacji.

Księga Meldunkowa jest też miejscem obsługi gości wyjeżdżających z hotelu. Wymeldować można wszystkich lub wybranych gości z pokoju lub grupy. System kontroluje stan rozliczeń każdego z gości, uniemożliwiając wymeldowanie bez rozliczenia rachunku. Możliwe jest wystawienie dowolnego dokumentu sprzedaży (z uwzględnieniem wcześniejszych zaliczek) lub przeniesienie płatności na konto odroczone (do późniejszego rozliczenia). Informacja o wymeldowaniu przesłana być może do pozostałych systemów hotelowych: zamków, centrali telefonicznej, systemu gastronomicznego, zapobiegając ewentualnym nadużyciom. Na bieżąco modyfikowany jest również status pokoi, co pozwala na zarządzanie służbą pięter.

Obok podstawowych funkcji, opisanych powyżej, system umożliwia również: wprowadzanie cen, obsługę telefonów hotelowych (odczyt rozmów, blokowanie telefonu, usługi budzenia), szybkie sprawdzanie i zmianę statusu pokoi, przygotowywanie raportów dla służby
pięter, tworzenie codziennych zestawień (listy przyjazdów, list gości przebywających, itp.). Wbudowane w system funkcje notatnika oraz komunikatora ułatwiają wymianę informacji pomiędzy użytkownikami systemu.

Wszystkie czynności rejestrowane są w dzienniku systemu, a dostęp do poszczególnych funkcji systemu kontrolowany jest poprzez rozbudowany system uprawnień.

Wybrane funkcje:

 • Proste tworzenie i modyfikacja.
 • Rezerwacje grup, osób indywidualnych na standardy, miejsca lub pokoje.
 • Rezerwacje grupowe - łatwe zarządzanie całą grupą.
 • Planowanie żywienia dla przyszłych gości.
 • Wprowadzania dowolnych uwag dotyczących gościa, grupy.
 • Wprowadzanie oczekiwanej kwoty zadatku, możliwość kontroli płatności.
 • Potwierdzenia rezerwacji: dowolna forma, możliwość wydrukowania potwierdzenia lub wysłania go mailem.
 • Rabaty do rezerwacji i meldunków.
 • Pośrednicy - prowadzenie rozliczeń z biurami turystycznymi, agentami, itp.
 • Obsługa zaliczek
 • Graficzna prezentacja rezerwacji.
 • Możliwość drukowania diagramu.
 • Zestawienia obłożenia hotelu.
 • Kalkulator dostępności obiektu - wyszukiwanie pokoi dostępnych w zadanym okresie.
 • Definiowanie cen i cenników sezonowych.
 • Raportowanie rezerwacji.


REZERWACJE:

 • Meldowanie gości indywidualnych, grup na miejsca lub pokoje.
 • Realizacja wcześniejszych rezerwacji.
 • Uproszczone meldowanie grupowe, łatwe zarządzanie i wymeldowanie.
 • Prosta edycja meldunku (domeldowanie osoby, zmiana pokoju, zmiana terminu meldunku, usług dodatkowych).
 • Uproszczone domeldowywanie.
 • Szybki podgląd bieżących meldunków.
 • Rodzaje pobytów - szablony przydzielanych usług; możliwość tworzenia zestawień i profilowanie gości.
 • Automatyczne obciążanie i przeliczanie rachunku gościa zgodnie z bieżącymi danymi meldunkowymi.
 • Obsługa zaliczek, przenoszenie zaliczek z rezerwacji.
 • Łatwe rozliczanie wszystkich lub wybranych gości.
 • Wymeldowanie gościa zakończone wystawieniem dowolnego dokumentu, z dowolną formą płatności.
 • Obsługa systemu zamków hotelowych, programowanie kart rabatowych systemu Gastro Szef.
 • Trzy predefiniowane karty pobytu w językach: polskim, angielskim i niemieckim; możliwość edycji treści karty; dodawanie kolejnych wydruków.
 • Zbieranie zgody na przetwarzanie danych osobowych i wysyłanie informacji handlowych.


MELDUNKI:

 • Pogląd bieżącego stanu pokoi.
 • Planowane i nieplanowane wyłączenia pokoi - awarie i remonty.
 • Podgląd i zarządzanie stanem telefonów (taryfikacja, blokowanie, budzenie, itp.).
 • Przesyłanie wiadomości pomiędzy stanowiskami.
 • Konfigurowalne uprawnienia.


INNE FUNKCJE:

Moduł ŻYWIENIA - coraz powszechniejszym standardem staje się oferowanie gościom hotelowym możliwości korzystania z hotelowej restauracji. System Chart umożliwia zarówno planowanie posiłków na etapie rezerwacji, jak i szczegółowe rozliczanie w trakcie pobytu.

Moduł Żywienia w systemie Chart ma charakter otwarty, dzięki czemu możliwe jest zdefiniowanie dowolnej liczby posiłków i ich rodzajów (diet). Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie modułu zarówno w małych pensjonatach, jak i obiektach sanatoryjnych, stosujących zróżnicowane formy żywienia. Dla każdego ze zdefiniowanych posiłków możliwe jest również ustalenie ceny dla jednej z trzech predefiniowanych porcji.

Żywienie przydzielone na etapie rezerwacji może być automatycznie przeniesione do meldunku gościa; w chwili meldowania można również przydzielić je na nowo. W każdej chwili możliwe jest także zmodyfikowanie przydzielonych posiłków, zgodnie z życzeniami gościa. Wszelkie modyfikacje automatycznie przekładają się na stan rachunku gościa.

System oferuje również bogate raportowanie zaplanowanego wyżywienia, począwszy od raportów dla gastronomii, aż do raportów stanowiących podstawę rozliczenia grup zorganizowanych.

WYBRANE FUNKCJE:

 • Możliwość definiowania dowolnych posiłków: typów i rodzajów, wraz z cenami.
 • Kolejność posiłków, posiłki wykluczające się.
 • Trzy predefiniowane wielkości porcji.
 • Czytelny moduł żywienia, łatwość modyfikacji.
 • Możliwość zmiany zaplanowanego żywienia w trakcie meldowania.
 • Żywienie dla gości dodatkowych.
 • Rozbudowane raporty żywienia: dla gastronomii, dla grupy, itp.


Chart Hotel - program hotelowyModuł ZASOBY - obok rezerwacji pokoi często spotykane są szeroko rozumiane rezerwacje zasobów: sal
konferencyjnych, gabinetów odnowy biologicznej, rowerów, itp. Dzięki modułowi możliwe jest prowadzenie rezerwacji takich zasobów oraz rozliczanie - jako obciążeń, dopisywanych do konta gości, fakturami, rachunkami lub paragonami. Dla rezerwowanych zasobów możliwe jest drukowanie potwierdzeń, które stanowić mogą formę biletu.

Księga Zasobów jest miejscem, w którym dostępne i modyfikowane są informacje na temat rezerwacji dodatkowych zasobów hotelu,
takich jak sale konferencyjne, gabinety SPA, rowery, itp. Dla każdego ze zdefiniowanych zasobów ustalić można standardowe okresy jego rezerwacji (z uwzględnieniem czasu przygotowania), możliwość rezerwacji wyłącznej (na przykład sal konferencyjnych) oraz ceny.

Planowane i rzeczywiste wykorzystanie zasobów odzwierciedlane jest na grafiku rezerwacji. Z tego poziomu, jak również z Księgi Rezerwacji, można szybko modyfikować wskazaną rezerwację. Po dokonaniu lub modyfikacji możliwe jest wydrukowanie potwierdzenia rezerwacji, stanowiącego uproszczoną formę biletu.

Zrealizowane rezerwacje można rozliczać:

 • bezpośrednio, wystawiając dokument sprzedaży lub w formie płatności odroczonej
 • przenosząc na rachunek gościa, grupy lub firmy. Dzięki filtrom w Księdze Rezerwacji możliwe jest szybkie wyszukanie zrealizowanych, a nie rozliczonych rezerwacji.


WYBRANE FUNKCJE:

 • Rezerwacja innych zasobów hotelowych, takich jak: sale konferencyjne, projektory, sauna, basen, itp.
 • Dowolna liczba zasobów i ich rodzajów.
 • Rozliczanie płatności natychmiast lub na przeniesienie na rachunek gościa.
 • Możliwość wydruku biletów.


Moduł OBCIĄŻENIA I SPRZEDAŻ
- Księga Obciążeń pozwala na przeglądanie, zarządzanie i rozliczanie wszelkiego rodzaju należnościami, wynikającymi z meldunku: pobytowymi, żywienia, usług dodatkowych. Dzięki połączeniu z modułem Sprzedaży jest wygodnym i elastycznym narzędziem, pozwalającym szybko i sprawnie rozliczyć gościa. Zależnie od konfiguracji systemu, rozliczenie może nastąpić w chwili wymeldowania gościa lub w formie płatności odroczonej.

Moduł Księgi Obciążeń stanowi centrum rozliczeń pobytu gościa lub grupy. To tutaj znajdą się wszelkie należności z tytułu pobytu gościa, przydzielonego mu wyżywienia, wykorzystania dodatkowych zasobów (np. sauny lub SPA). Tutaj także trafiać mogą płatności z hotelowej restauracji, rachunki telefoniczne, itp. W każdej chwili możliwy jest podgląd zobowiązań, zarówno już rozliczonych, jak i pozostających do zapłacenia. Dla hoteli biznesowych przygotowano mechanizm automatycznego przenoszenia obciążeń na konta firm, dzięki czemu łatwiejsze stają się okresowe rozliczenia.

Po odpowiednim przygotowaniu cenników pokoi i wyżywienia system może automatycznie obciążać rachunek gościa, dzięki czemu unika się pomyłek związanych z ręcznym prowadzeniem rozliczeń. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wykorzystania w rozliczeniu wcześniej wpłaconych zaliczek.

Moduł Sprzedaży pozwala na wystawianie paragonów fiskalnych, faktur i rachunków, korekt, dokumentów proforma i walutowych oraz dokumentów kasowych. Zależnie od konfiguracji część z nich może być wystawiana automatycznie lub pomijana.

Szeroko konfigurowalne uprawnienia pozwalają na ograniczenie dostępu do poszczególnych dokumentów. Równie elastyczne są możliwości konfiguracji wydruków - począwszy od automatycznego łączenia pozycji, poprzez modyfikację treści i wyglądu dokumentów aż do wydruków dwujęzycznych. Konfigurowalny system numeracji dokumentów pozwala na ich dostosowanie do wymagań każdego z naszych klientów. Do każdego z dokumentów sprzedaży możliwe jest wydrukowanie szczegółowej specyfikacji rozliczanych usług.

WYBRANE FUNKCJE:

 • Rozliczenie wszystkich lub wybranych usług, z jakich korzystał klient lub grupa.
 • Przeliczanie obciążenia gościa wg aktualnego stanu meldunku.
 • Automatyczne naliczanie obciążeń usług gastronomicznych przesyłanych z programu POS.
 • Automatyczne lub opcjonalne przenoszenie obciążeń na konta firm.
 • Konta odroczone gościa lub grupy - odroczenie płatności.
 • Edycja obciążeń, grupowanie i rozgrupowywanie, łączenie i podział.
 • Wprowadzenie dowolnej ilości usług dodatkowych do rachunku gościa.
 • Wystawianie dokumentów sprzedaży do obciążeń lub niezależnie od nich.
 • Szeroka lista uprawnień, możliwość odebrania dostępu do niektórych funkcji (np. usuwania dokumentów lub wystawiania korekt).
 • Rejestracja przeprowadzonych operacji w dzienniku czynności systemu.
 • Dowolnie definiowalne okresy księgowe, po zamknięciu których edycja dokumentów jest niemożliwa.
 • Definiowalne formy płatności.
 • Możliwość ustalenia domyślnej formy zapłaty, skracającej czas wystawiania dokumentów.
 • Elektroniczna realizacja transakcji poprzez softwarowy terminal Celto.
 • Możliwości dowolnej konfiguracji numerowania dokumentów oraz ich formatów, dwa rejestry faktur.
 • Obsługa zaliczek.
 • Możliwość wystawiania faktur walutowych.
 • Automatyczna lub opcjonalna fiskalizacja faktur.
 • Szerokie możliwości zmiany treści dokumentów.
 • Konfigurowalne logo hotelu na wydrukach.
 • Nazwy na fakturze - towarom można przypisać nazwy, wg których będą automatycznie grupowane na wydruku.
 • Możliwość drukowania szczegółowego rachunku informacyjnego (specyfikacji faktury lub paragonu), zawierającego dane na temat obciążeń i gości.
 • Podgląd dokumentów archiwalnych.
 • Przesyłanie utworzonych dokumentów zapłaty do systemów FK.


Moduł ARCHIWUM
- ogromna większość czynności, wykonywanych w hotelu, ma charakter powtarzalny. Dotyczy to zarówno wystawiania dokumentów sprzedaży, jak i bezpośredniej obsługi gości. Aby ułatwić użytkownikom pracę z systemem, wprowadzony został szereg słowników, zawierających dane stałe (listy usług, dane firm i gości, itp.). W celu ułatwienia kontroli dodano również
słowniki danych archiwalnych (rezerwacji, meldunków, dokumentów, itp.).

Za pomocą modułu Archiwum możliwe jest wprowadzenie do systemu podstawowych danych, porządkujących i ułatwiających pracę użytkowników. Do danych tych zaliczyć można definicje grup towarowych, usług i towarów, jednostek miary czy form płatności. Odrębną grupę stanowią dane dotyczące kontrahentów, z którymi hotel najczęściej współpracuje: stałych lub zameldowanych gości, firm, pośredników (agentów turystycznych, biur podróży, itp.).

Dodatkowo moduł Archiwum pozwala na podejrzenie wykonanych wcześniej rezerwacji i meldunków (z możliwością wyszukiwania pozycji usuniętych) oraz wystawionych dokumentów (faktur i rachunków, paragonów, dokumentów kasowych).

Podobnie jak w przypadku pozostałych funkcji systemu, także i tutaj dostęp do poszczególnych operacji kontrolować można za pomocą uprawnień użytkowników.

WYBRANE FUNKCJE:

 • Definiowanie podstawowych danych w systemie: słowników towarów i usług, jednostek miary, form płatności.
 • Informacje na temat stałych kontrahentów: gości, firm, pośredników.
 • Kontrola poprawności wprowadzanych danych (PESEL, NIP), pola wymagane.
 • Funkcje porządkowania danych (usługi i towary, firmy, goście).
 • Możliwość podglądu danych bieżących i archiwalnych, filtrowania i wyszukiwania.


Program hotelowy Chart Hotel - moduł zestawienia Moduł ZESTAWIENIA - narzędzie pozwalające w szybki i łatwy sposób uzyskać pełny obraz hotelu, m.in. odczytać dane o prowadzonych rezerwacjach i meldunkach, utworzyć zestawienia księgowe i sprzedaży, opracować informacje statystyczne o wykorzystaniu obiektu.

Zestawienia są odrębnym programem, który może być uruchamiany zarówno z systemu CHART, jak i niezależnie. Dostęp do poszczególnych zestawień kontrolowany jest za pomocą uprawnień, analogicznie jak
w systemie CHART.

Zestawienia pogrupowane są wg następujących kategorii: Recepcja, Finanse, Archiwum, Hotel, Statystyka, GUS.

WYBRANE FUNKCJE:

 • Zestawienia obejmujące podstawowe dane hotelowe (bieżące i archiwalne): księga rezerwacji, meldunków, obciążeń, listy przyjeżdzających, przebywających, wyjazdów, itp.
 • Zestawienia finansowe: raporty kasowe, rejestry VAT, zestawienie sprzedaży, itp.
 • Zestawienia statystyczne i marketingowe: obłożenia hotelu, obecności firm, cen pokoi, itp.
 • Dodatkowe zestawienia: raport urodzin gości hotelowych, itp.
 • Automatyczny wydruk zestawienia KT-1.
 • Możliwość tworzenia zestawień szczegółowych i zagregowanych, z uwzględnieniem różnych kryteriów.
 • Możliwość konfiguracji treści i wydruku raportów.


Moduł INTERFEJSY
- system CHART pozwala nie tylko na gromadzenie i analizę danych wprowadzanych przez użytkowników, ale współpracę z różnego rodzaju systemami i urządzeniami peryferyjnymi: centralami abonenckimi, zamkami elektronicznymi, drukarkami fiskalnymi, systemami FK. Szeroka lista obsługiwanych urządzeń, dostarczanych przez największych producentów, pozwala na łatwą integrację i automatyzację codziennych czynności

CENTRALE TELEFONICZNE

Współpraca z centralami hotelowymi umożliwia przede wszystkim sprawną i spójną kontrolę nad połączeniami telefonicznymi. W przypadku większości central System CHART umożliwia odczyt rozmów, odblokowanie dostępu przy zameldowaniu i blokowanie po wymeldowaniu, programowanie usługi budzenia gości hotelowych czy rozliczanie rozmów służbowych. Jedynie w niektórych przypadkach komunikacja z systemem telefonicznym ogranicza się do odczytu przeprowadzonych rozmów. W każdej chwili recepcjonista ma możliwość sprawdzenia i wydruku zestawienia rozmów nierozliczonych oraz rozliczonych dla danego pokoju. Należność może być naliczona w relacji do wszystkich bądź wybranych rozmów za pomocą oddzielnego dokumentu lub doliczona do obciążeń za pobyt. System obsługuje następujące centrale telefoniczne:

 • Slican NCT, CCT i CCA ? wszystkie funkcje, CMT - taryfikacja
 • Platan Progres40 (od wersji 2.9), Cyfra50, Cyfra200, Alfa, Alfa+, Beta, Delta, Sigma, Optima, Micra (poprzez ustawienie Sigma)
 • Mikrotel - poza CA4
 • Siemens
 • Ericsson
 • Alcatel - niektóre funkcje
 • System taryfikacyjny iTAR - odczyt taryfikacji
 • Micronet - taryfikacja
 • Digitex - taryfikacja
 • centrale obsługiwane przez bufor CONTEC - taryfikacja
 • pozostałe centrale, przesyłające przez port COM dane taryfikacyjne na drukarkę wydruku - taryfikacja


DRUKARKI FISKALNE

Wększość transakcji prowadzonych w hotelu objęta jest obowiązkiem fiskalizacji. We współpracy z czołowymi producentami
urządzeń fiskalnych program połączony został z następującymi drukarkami:

 • Novitus
 • POSNET
 • Elzab
 • Torell
 • Innova


ZAMKI ELEKTRONICZNE

Systemy zamków elektronicznych zastępują w hotelu tradycyjne zamki i klucze, wykorzystując technologię plastikowych kart
magnetycznych, kart chipowych bądź zbliżeniowych identyfikatorów (kart, zegarków, breloków). Po wydaniu karty na recepcji, gość nie tylko może otworzyć swój pokój oraz inne pomieszczenia, do których został zaprogramowany dostęp (parking, sauna, etc.), ale również może być łatwo i sprawnie autoryzowany, na przykład w hotelowej restauracji. Lista obsługiwanych systemów zamków obejmuje:


SYSTEMY FK

Dokumenty wprowadzone w systemie (faktury, paragony) mogą w łatwy sposób zostać przesłane do systemów finansowo -
księgowych. Moduł eksportu do systemów księgowych pozwala na komunikację z oprogramowaniem najczęściej spotykanym na rynku:

 • SYMFONIA F-K
 • CDN Optima
 • CDN - Księga Handlowa
 • Rewizor
 • Teta
 • ProFinn


PŁATNOŚCI

System CHART może współpracować z systemem kart płatniczych. Dzięki temu możliwa jest natychmiastowa autoryzacja i potwierdzenie transakcji kartami lub - w przypadku systemu autorskiego, opartego na platformie Chartnet - bonami.

Transakcje w programie hotelowym CHART mogą być realizowane przy użyciu terminala kart płatniczych. Na rynku istnieją dwa sposoby realizowania płatności za pomocą kart płatniczych:

 • Za pomocą fizycznego terminala kart płatniczego
 • Za pomocą aplikacji np. CELTO firmy Novitus


Moduł GASTRO
- w przypadku, gdy hotel połączony jest z obiektem gastronomicznym, wyposażonym w oprogramowanie Gastro, możliwe jest współdziałanie zarówno z programem Gastro POS, służącym do obsługi kelnerskiej, jak i programem Gastro Szef przeznaczonym do zarządzania procesami kalkulacyjno-magazynowymi.

Połączenie systemu gastronomicznego z hotelowym umożliwia rejestrację obciążenia na stanowisku kelnerskim z jednoczesnym wysłaniem należności do stanowiska recepcyjnego. Przesłana informacja gromadzona jest wraz z innymi pozycjami nierozliczonymi na
koncie gościa. W każdym momencie może być ono rozliczone dowolnym rachunkiem za wszystkie lub wybrane obciążenia, łącznie z usługą gastronomiczną.

System CHART połączony z programem Gastro Szef pozwala na realizowanie tzw. małej sprzedaży na recepcji. Funkcje rozchodowania po sprzedaży, charakterystyczne dla gastronomii, znajdują zastosowanie przy kontroli sprzedaży słodyczy, map, przewodników, czasopism itp.
Dodatkową zaletą połączenia systemów CHART i Gastro jest możliwość programowania kart rabatowych systemu Gastro w chwili meldowania gości. Po odczytaniu karty w czytniku jest ona automatycznie zapisywana w bazie danych systemu. W każdej chwili jest możliwa edycja lub unieważnienie karty - po odpowiednim skonfigurowaniu systemu może dziać się to automatycznie w chwili wymeldowania.

WYBRANE FUNKCJE:

 • Współpraca z programem Gastro POS - możliwość zamykania rachunków na pokój.
 • Łatwe wystawianie faktury za cały pobyt, z uwzględnieniem gastronomii.
 • "Mała sprzedaż" na recepcji i przesyłanie do Gastro Szefa.
 • Tworzenie kart rabatowych systemu Gastro w chwili meldowania gościa.


Moduł INTERNET
- coraz więcej obiektów o charakterze hotelarskim umieszcza w Internecie własne strony, zawierające opis obiektu bogato ilustrowany zdjęciami oraz cennik usług. Jest to skuteczny sposób na promocję swoich usług, adresowany do biur turystycznych oraz klientów indywidualnych na całym świecie. Co więcej, komunikacja za pośrednictwem sieci umożliwia bezpośrednie rezerwowanie pokoi w hotelu, skutecznie uzupełniając tradycyjne kanały rezerwacji.

System CHART oferuje narzędzie pomagające recepcjoniście w skuteczny sposób obsłużyć rezerwacje dokonywane za
pośrednictwem sieci internetowej. Po umieszczeniu na witrynie WWW hotelu odpowiedniego formularza przyszli goście hotelowi będą w stanie samodzielnie przesłać rezerwację do hotelu. E-maile przesyłane na wybrany adres pocztowy są okresowo odczytywane przez moduł Internet. Po odebraniu wiadomości recepcjoniści mogą sprawdzić dostępność miejsc w systemie, a następnie zatwierdzić lub anulować rezerwację. Dla zatwierdzonych rezerwacji możliwe jest automatyczne przesyłanie potwierdzenia rezerwacji na adres e-mail gościa. 

WYBRANE FUNKCJE:

 • Okresowe pobieranie nowych rezerwacji z serwera.
 • Przeglądanie listy rezerwacji internetowych.
 • Usuwanie rezerwacji internetowych.
 • Odmowa rezerwacji.
 • Automatyczna odpowiedź - potwierdzenie.


Chart hotel - moduł rehabilitacja Moduł REHABILITACJA - w przypadku obiektów świadczących usługi rehabilitacyjne i zabiegowe równie
ważne, co prawidłowe przyjęcie i rozliczenie gościa, jest również prowadzenie dokumentów dotyczących szczegółów jego pobytu, przeprowadzonych zabiegów i formy leczenia. Dla takich właśnie użytkowników stworzony został moduł Rehabilitacji.

Moduł Rehabilitacji w oparciu o dane wprowadzane w systemie Chart pozwala na prowadzenie rozliczeń turnusów rehabilitacyjnych oraz dokumentów związanych z leczeniem i pobytami kuracjuszy. Zależnie od konfiguracji dokumenty te mogą być tworzone i modyfikowane ręcznie lub automatycznie, na podstawie danych wprowadzonych w systemie Chart.

W chwili obecnej system pozwala na prowadzenie trzech rodzajów kart, opisujących stan zdrowia i przebieg leczenia pacjentów (karty historii choroby, karty informacyjne leczenia i karty rehabilitacji) oraz trzech rodzajów sprawozdań dla każdego z turnusów (lista
refundacji, lista osób skierowanych, szczegółowy wykaz osób rehabilitowanych).

WYBRANE FUNKCJE:

 • Import danych gości bezpośrednio z systemu hotelowego.
 • Prowadzenie dokumentacji pobytu i rehabilitacji gościa.
 • Tworzenie dokumentów rozliczeń z ZUS/KRUS/NFZ.
 • Automatyczne aktualizowanie powiązanych danych.
 • Łatwy dostęp do danych archiwalnych, śledzenie poprzednich pobytów gościa.


MODUŁ CENTRUM
- Na potrzeby rozwiązań sieciowych stworzony został moduł Centrum. Składa się on z dwóch aplikacji - klienta, przesyłającego bazy z obiektów do centrali, oraz systemu centralnego, odczytującego i udostępniającego pobrane dane. Wysyłka baz odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem (najczęściej w godzinach nocnych), a zaszyfrowane dane przesyłane są za pomocą protokołu FTP (rozwiązanie to stosować można również jako mechanizm zdalnej, rozproszonej archiwizacji baz).

WYBRANE FUNKCJE:

 • Automatyczna wysyłka o wybranej porze.
 • Ponawianie wysyłki.
 • Szyfrowanie danych.

Dane techniczne

Przeznaczenie programu Recepcja hotelowa

Akcesoria dodatkowe

Program gastronomiczny Gastro SZEF Program gastronomiczny Gastro SZEF

Program gastronomiczny Gastro Szef umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej wraz z kontrolowaniem procesu produkcji. Program wraz z przepływem towaru od przyjęcia na magazyn do wydania w kuchni lub na barze, kontroluje jego ilości, eliminując możliwości nadużyć oraz pozwala na wydruk niezbędnych dokumentów magazynowych.

Cena netto / brutto:
1 690,00 zł 2 078,70 zł

Oprogramowanie dla gastronomii Gastro POS Oprogramowanie dla gastronomii Gastro POS

Gastro POS to oprogramowanie dla gastronomii stworzone głównie pod ekrany dotykowe i terminale POS. Zastępuje tradycyjną kasę fiskalną umożliwiając stworzenia graficznej prezentacji menu sprzedaży lokalu gastronomicznego, sprzedaż na rachunkach otwartych, rezerwację stolików, rachunki fiskalne i niefiskalne oraz wystawianie fatkur VAT

Cena netto / brutto:
1 690,00 zł 2 078,70 zł

Zamek hotelowy Tayama TLZ5600 - zbliżeniowy Zamek hotelowy Tayama TLZ5600 - zbliżeniowy

Zamek hotelowy na karty zbliżeniowe, dedykowany do obiektów hotelowych, pensjonatów, sanatoriów, zajazdów, itp.

 • Producent/Model: TAYAMA TLZ5600
 • Standard kart: zbliżeniowe Temic 5567
 • Dostępne kolory: złoty lub srebrny
 • Zasilanie: baterie 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: drzwi o grubości 38-64mm, nie wymaga okablowania
 • Certyfikat: klasa ognioodporności IE30
 • Gwarancja: 12 m-cy lub 24 m-ce (z montażem)
Cena netto / brutto:
445,00 zł 547,35 zł

Zamek hotelowy na kartę zbliżeniową LOB 8005 Zamek hotelowy na kartę zbliżeniową LOB 8005

Zamek hotelowy na karty zbliżeniowe, dedykowany do obiektów hotelowych, pensjonatów, sanatoriów, zajazdów, itp.

 • Producent/Model: LOB 8005
 • Standard kart: Mifare 13,56 MHz
 • Dostępne kolory: złoty lub srebrny
 • Zasilanie: baterie 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: drzwi o grubości 40-64mm, nie wymaga okablowania
 • Certyfikat: klasa ognioodporności IE30
 • Gwarancja: 24 m-ce
Cena netto / brutto:
529,00 zł 650,67 zł

Zamek do hotelu - LOB 8006 - zbliżeniowy Zamek do hotelu - LOB 8006 - zbliżeniowy

Zamek hotelowy na karty zbliżeniowe, w stylu retro dedykowany do obiektów hotelowych.

 • Producent/Model: LOB 8006
 • Standard kart: zbliżeniowe Mifare 13,56 MHz
 • Dostępne kolory: złoty lub srebrny
 • Zasilanie: baterie 4x LR6 (typ AA)
 • Montaż: drzwi o grubości 40-64mm, nie wymaga okablowania
 • Certyfikat: klasa ognioodporności IE30
 • Gwarancja: 24 m-ce
Cena netto / brutto:
529,00 zł 650,67 zł

Drukarka fiskalna NOVITUS Bono E Drukarka fiskalna NOVITUS Bono E

Najważniejsze cechy:

 • drukowana nazwa produktu: 40 znaków
 • baza towarowa: 250 000 PLU
 • NIP nabywcy na paragonie: TAK
 • zapis kopi paragonów: na karcie pamięci SD (kopia elektroniczna)
 • zalecane obciążenie: do 300 paragonów / dobę
 • wyświetlacz: 2 wyświetlacze - operatora i klienta
 • interfejs komunikacyjny: RS-232, USB
 • funkcje dodatkowe: obsługa szuflady
Cena netto / brutto:
2 090,00 zł 2 570,70 zł
2 490,00 zł 3 062,70 zł

Drukarka fiskalna POSNET Temo HS EJ Drukarka fiskalna POSNET Temo HS EJ

Najważniejsze cechy:

 • drukowana nazwa produktu: 40 znaków
 • baza towarowa: 100 000 PLU
 • NIP nabywcy na paragonie: TAK
 • zapis kopi paragonów: na karcie pamięci SD (kopia elektroniczna)
 • zalecane obciążenie: do 100 paragonów / dobę
 • wyświetlacz: wspólny wyświetlacz - operatora i klienta
 • interfejs komunikacyjny: USB
 • funkcje dodatkowe: najmniejsza drukarka fiskalna na rynku
Cena netto / brutto:
2 290,00 zł 2 816,70 zł

Drukarka fiskalna POSNET Thermal FV EJ - elektroniczna kopia paragonów Drukarka fiskalna POSNET Thermal FV EJ - elektroniczna kopia paragonów

Najważniejsze cechy:

 • drukowana nazwa produktu: 40 znaków
 • baza towarowa: 250 000 PLU
 • NIP nabywcy na paragonie: TAK
 • zapis kopi paragonów: na karcie pamięci SD (kopia elektroniczna)
 • zalecane obciążenie: do 500 paragonów / dobę
 • wyświetlacz: wspólny wyświetlacz - operatora i klienta
 • interfejs komunikacyjny: RS-232, USB
 • funkcje dodatkowe: obsługa szuflady
Cena netto / brutto:
2 599,00 zł 3 196,77 zł

Posiadasz ten produkt? Chcesz podzielić się swoimi uwagami?

Opinie o produkcie (0)


Dodanie opinii wymaga podania imienia lub nicku oraz treści opinii.

Opinia zostanie wyświetlona po akceptacji przez administratora strony. Nie zostaną wyświetlone m.in. treści zawierające wulgaryzmy.

Co wybrać?

 

Nie wiesz który produkt wybrać?

Skorzystaj z przygotowanego poradnika, w którym opisano najistotniejsze różnice między produktami oraz praktyczne wskazówki dla kupujących. Dowiesz się na co zwracać uwagę przy zakupie m.in. kasy fiskalnej, wagi sklepowej oraz innych produktów z naszej oferty.

zobacz więcej Poradnik kupującego

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Polecamy

Zamek hotelowy na kartę - Be-Tech SMART Zamek hotelowy na kartę - Be-Tech SMART 499,00 zł 613,77 zł 379,00 zł 466,17 zł

Mobilna drukarka fiskalna Elzab D10 Mobilna drukarka fiskalna Elzab D10 2 350,00 zł 2 890,50 zł 2 115,00 zł 2 601,45 zł

Zestaw: Kompletne stanowisko POS dla gastronomii Zestaw: Kompletne stanowisko POS dla gastronomii 8 449,00 zł 10 392,27 zł 6 900,00 zł 8 487,00 zł

Kasa fiskalna POSNET Mobile HS EJ Kasa fiskalna POSNET Mobile HS EJ 1 290,00 zł 1 586,70 zł 1 168,29 zł 1 437,00 zł

Karta hotelowa zbliżeniowa Temic- Tayama Karta hotelowa zbliżeniowa Temic- Tayama 8,00 zł 9,84 zł 6,50 zł 8,00 zł

Czytnik do zabudowy DATALOGIC Magellan 2300HS Czytnik do zabudowy DATALOGIC Magellan 2300HS 1 590,00 zł 1 955,70 zł 1 251,22 zł 1 539,00 zł

ACLAS KOS E - kasa z kopią elektroniczną ACLAS KOS E - kasa z kopią elektroniczną 949,00 zł 1 167,27 zł 889,43 zł 1 094,00 zł

Drukarka fiskalna Elzab Mera+ TE FV Drukarka fiskalna Elzab Mera+ TE FV 2 790,00 zł 3 431,70 zł 2 530,00 zł 3 111,90 zł

Tania kasa fiskalna ACLAS KOS Tania kasa fiskalna ACLAS KOS 849,00 zł 1 044,27 zł 763,00 zł 938,49 zł

Drukarka fiskalna NOVITUS Deon E Drukarka fiskalna NOVITUS Deon E 2 290,00 zł 2 816,70 zł 1 890,00 zł 2 324,70 zł

Kasa fiskalna DATECS Maluch E.ko Kasa fiskalna DATECS Maluch E.ko 1 099,00 zł 1 351,77 zł 950,00 zł 1 168,50 zł

Drukarka fiskalna NOVITUS HD E Drukarka fiskalna NOVITUS HD E 2 990,00 zł 3 677,70 zł 2 590,00 zł 3 185,70 zł

Aktualności

Kasa fiskalna za 100 zł?

Czy można kupić kasę fiskalną za 100 zł? Sprawdź jaki jest realny koszt zakupu kasy fiskalnej...

więcej »

Jak odzyskać 700zł zwrotu za zakup kasy fiskalnej

Planujesz zakup nowego urządzenia fiskalnego, kasę fiskalną lub drukarkę fiskalną? Pamiętaj że jeżeli jest to Twój pierwszy zakup urządzenia fiskalnego (pierwszy na dany nr NIP), to przysługuje Ci 90% zwrotu przy czym nie więcej niż 700 zł.

więcej »

Zakup kasy fiskalnej - od czego zacząć?

Kupując u nas kasę lub drukarkę fiskalną, otrzymasz bezpłatną pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności od zakupu po zwrot 90% wartości urządzenia wypłacanego przez Urząd Skarbowy.

więcej »
Click Shop | Hosting home.pl